Ibuprofen Aflofarm - wskazania: bóle o umiarkowanym lub slabym nasileniu: bóle zebów, bóle stawów, bóle miesni, bolesne miesiaczkowanie, bóle glowy (w tym bóle migrenowe),
bóle towarzyszace grypie i przeziebieniu,
stany goraczkowe róznego pochodzenia, (miedzy innymi w przebiegu grypy, przeziebienia lub innych chorób zakaznych).
Substancja czynna: Ibuprofenum
Sklad: Substancja czynna leku jest ibuprofen. 1 tabletka drazowana zawiera 200 mg ibuprofenu.
Lek do stosowania doustnego.
Bez porozumienia z lekarzem nie nalezy przyjmowac leku Ibuprofen Aflofarm dluzej niz:
3 dni w przypadku bólu i goraczki; 2 dni w przypadku przeziebienia lub grypy.
Zalecana dawka:
Dorosli i mlodziez w wieku powyzej 12 lat
dawka poczatkowa 1 do 2 tabletek, nastepnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Tabletki nalezy popic woda.
Nie stosowac wiecej niz 6 tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciagu doby.
Przed uzyciem zapoznaj sie z ulotka, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczace dzialan niepozadanych i dawkowanie oraz informacje dotyczace stosowania produktu leczniczego, badz skonsultuj sie z lekarzem lub farmaceuta, gdyz kazdy lek niewlasciwie stosowany zagraza Twojemu zyciu lub zdrowiu. Nie stosowac u dzieci w wieku ponizej 12 lat.