Olfen MAX

produkt dostępny bez recepty, żel,

Diklofenak (diclofenac)

, Teva

Dawka:

2%

Opakowanie:

100 gramów
dostępny, cena 36,99 zł
36,99 zł

(0,37 zł / g)

Opis Olfen MAX

Olfen Max 20 mg/g, zel, 50 g - produkt leczniczy bez recepty OTC- jest lekiem zawierajacym substancje czynna diklofenak. Diklofenak jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym o silnym dzialaniu (NLPZ)...

Podmiot odpowiedzialny Olfen MAX

TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA sp. z o.o.
ul. Emilii Plater
00-113 Warszawa
Polska

Składniki Olfen MAX

  • Substancja czynna: diklofenak. 1 g zawiera 23,2 mg diklofenaku dietyloamoniowego, co odpowiada 20 mg diklofenaku sodowego.
  • Substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, glikol propylenowy (E 1520), kokozylokaprylokapronian, parafina ciekła, karbomer, makrogolu eter cetostearylowy, dietyloamina, kwas oleinowy, butylohydroksytoluen (E 321), substancja zapachowa (zawierająca cytronelol, geraniol, alkohol benzylowy, linalol, limonen, cytral, farnezol, kumarynę i eugenol), woda oczyszczona.

Jak stosować Olfen MAX

Olfen Max należy stosować 2 razy na dobę (optymalnie rano i wieczorem) na leczonym obszarze.

Działanie przeciwbólowe leku może trwać do 12 godzin od podania pojedynczej dawki.

Zależnie od powierzchni leczonego miejsca wymagane jest od 2 g do 4 g żelu, czyli w ilości odpowiadającej wielkości od owocu wiśni do orzecha włoskiego.

Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 g żelu.

Olfen Max nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.

Lek Olfen Max jest przeznaczony do stosowania na skórę.

Cienką warstwę żelu nakładać na wymagającą leczenia powierzchnię ciała i delikatnie wmasować w skórę. Następnie należy umyć ręce (chyba że to one są miejscem leczonym).

Długość leczenia dorosłych:

  • W przypadku urazów mięśni i stawów (np. skręceń, nadwyrężeń, stłuczeń) lub bólu pleców leku nie należy stosować dłużej niż przez 2 tygodnie. Lekarz zdecyduje czy należy kontynuować leczenie. Jeśli ból lub obrzęk nie ustąpią w ciągu 7 dni od rozpoczęcia leczenia lub objawy się nasilą, należy skonsultować się z lekarzem.

  • W leczeniu bólu związanego z chorobami reumatycznymi (reumatyzm tkanek miękkich, choroba zwyrodnieniowa stawów) lek ten można stosować wyłącznie po zaleceniu przez lekarza, który określi długość leczenia.

Długość leczenia młodzieży w wieku od 14 do 18 lat: Nie należy stosować tego leku dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.

Jak przechowywać Olfen MAX

Przechowywać w oryginalnej tubie w celu ochrony przed światłem.

Brak specjalnych zaleceń dotyczących temperatury przechowywania produktu leczniczego.

Ulotka produktu Olfen MAX

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Magnezin

tabletki, 60 tabletek

Pectosol

płyn, 40 gramów

Pectosol

płyn, 40 gramów

Desmoxan

tabletki, 100 tabletek

77,90 zł

Desmoxan

tabletki, 100 tabletek

77,90 zł

Lactovaginal

kapsułki dopochwowe, 10 kapsułek

45,90 zł

Lactovaginal

kapsułki dopochwowe, 10 kapsułek

45,90 zł

Calperos 1000

kapsułki, 100 kapsułek

75,90 zł

Calperos 1000

kapsułki, 100 kapsułek

75,90 zł

Acard 75 mg

tabletki powlekane, 60 tabletek

15,50 zł