Nurofen dla dzieci

produkt dostępny bez recepty, czopki,

ibuprofen

, Reckitt Benckiser

Dawka:

125 mg

Opakowanie:

10 czopków
dostępny, cena 32,50 zł

Koszyk:

32,50 zł

Więcej informacji o Nurofen dla dzieci

Nurofen dla dzieci w postaci czopków to lek zawierajacy ibuprofen, który nalezy do grupy leków OTC zwanych Niesteroidowymi Lekami Przeciwzapalnymi (NLPZ). Dzialanie tych leków polega na zmianie odpowi...
Nurofen dla dzieci w postaci czopków to lek zawierajacy ibuprofen, który nalezy do grupy leków OTC zwanych Niesteroidowymi Lekami Przeciwzapalnymi (NLPZ). Dzialanie tych leków polega na zmianie odpowiedzi organizmu na ból, obrzek i podwyzszona temperature ciala.

Czopki Nurofen dla dzieci to dobre rozwiazanie, gdy dziecko nie moze przyjac leku droga doustna, np. podczas wymiotów. Czopki te nalezy podawac dzieciom powyzej 3. miesiaca zycia oraz o wadze powyzej 6 kg.

Od 3. miesiaca zycia. Skuteczne i wygodne do stosowania w razie wymiotów. Objawowe leczenie bólu o nasileniu slabym do umiarkowanego. Objawowe leczenie goraczki.

Nurofen dla dzieci - wskazania: Objawowe leczenie bólu o nasileniu malym do umiarkowanego. Objawowe leczenie goraczki. Nurofen dla dzieci w formie czopków stosuje sie, gdy podanie produktu w formie doustnej jest niewskazane np. gdy wystepuja wymioty. Substancja czynna: Ibuprofenum

Sklad czopków Nurofen dla dzieci Substancja czynna leku jest ibuprofen. Kazdy czopek zawiera 60 mg ibuprofenu.

Ponadto lek zawiera: tluszcz staly (Witepsol H15), tluszcz staly (Witepsol W 45).

Nurofen dla dzieci - dawkowanie i stosowanie czopków Nurofen dla dzieci nalezy stosowac wylacznie u dzieci powyzej 3 miesiaca zycia, o masie ciala nie mniejszej niz 6,0 kg. Maksymalna pojedyncza dawka wynosi 10 mg na kg masy ciala. Odstep miedzy dawkami nie powinien byc mniejszy niz 6 godzin. Maksymalna calkowita dobowa dawka ibuprofenu wynosi 20-30 mg na kg masy ciala, podzielona na 3 do 4 pojedynczych dawek. Czopki przeznaczone sa do stosowania doodbytniczego. Przed zastosowaniem czopek mozna ogrzac w dloniach. Do krótkotrwalego stosowania. W przypadku niemowlat w wieku 3 - 5 miesiecy nalezy zasiegnac porady lekarza jesli objawy nasilaja sie lub jesli nie ustepuja po 24 godzinach. W przypadku dzieci w wieku powyzej 6 miesiecy nalezy zasiegnac porady lekarza, jesli podawanie leku jest konieczne przez wiecej niz 3 dni lub jesli objawy nasilaja sie. Nalezy stosowac najmniejsza skuteczna dawke przez najkrótszy okres konieczny do zlagodzenia objawów. Jesli w przebiegu zakazenia jego objawy (takie jak goraczka i ból) utrzymuja sie lub nasilaja, nalezy natychmiast skonsultowac sie z lekarzem. Lek Nurofen dla dzieci nalezy zawsze stosowac tak jak opisnao w ulotce lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie watpliwosci nalezy zwrócic sie do lekarza lub farmaceuty. Nurofen dla dzieci - przeciwwskazania jesli pacjent ma uczulenie (nadwrazliwosc) na ibuprofen lub inne podobne leki przeciwbólowe (z grupy NLPZ) lub którykolwiek z pozostalych skladników leku Nurofen dla dzieci; jesli kiedykolwiek wystapila dusznosc, astma, katar, obrzek twarzy i (lub) rak lub pokrzywka po zastosowaniu ibuprofenu, kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych (z grupy NLPZ); jesli kiedykolwiek wystapilo krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego zwiazana z wczesniejszym leczeniem przy uzyciu NLPZ; jesli pacjent ma lub mial dwa lub wiecej epizody wrzodów zoladka i (lub) dwunastnicy lub krwawienia; u pacjentów z krwawieniem z naczyn mózgowych lub z innym czynnym krwawieniem; u pacjentów z niewyjasnionym zaburzeniami powstawania krwi; u pacjentów z ciezkim odwodnieniem (wywolanym wymiotami, biegunka lub niewystarczajacym spozyciem plynów); jesli wystepuje ciezka niewydolnosc watroby, nerek lub serca; jesli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciazy; u niemowlat o wadze ponizej 6,0 kg (ponizej 3 miesiaca zycia).

Kategorie Nurofen dla dzieci

Skład Nurofen dla dzieci

  • Substancja czynna: 60 lub 125 mg ibuprofenu,
  • substancje pomocnicze: Witepsol H15, Witepsol W45.

Ulotka produktu Nurofen dla dzieci

Przeczytaj dane na temat składu, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Vivomixx krople

krople, 10 mililitrów (2 buteleczki po 5 ml)

Windi

przyrząd, 10 sztuk

38,95 zł

Isonasin Septo

płyn, 20 ampułek 5 mililitrów

Juvit Multi

krople, 10 mililitrów

Gastrotuss Baby

syrop, 180 mililitrów

38,90 zł

Bebilon Nutriton

proszek (do wytworzenia zawiesiny), 135 gramów

Sinulan Forte Junior

syrop, 120 mililitrów

Delicol krople na kolkę

krople, 15 mililitrów

93,60 zł